Manikiūrų rūšys
Manikiūro procedūros populiarios visame pasaulyje. Tvarkingi nagai tapo ne tik higienos, bet ir įvaizdžio dalimi, o dažna moteris manikiūrą laiko kaip žmogaus vizitine kortelę, iš kurios galima susidaryti nuomonę apie žmogaus savybes.
Manikiūras ir pedikiūras yra plati sfera, todėl šis straipsnis yra skirtas smulkiau papasakoti apie manikiūrą ir jo rūšis, kad visi žmonės, reguliariai einantys pas manikiūristą galėtu teisingai išsirinkti manikiūrą pagal savo poreikius.
Klasikinis manikiūras
Klasikinis manikiūras - tikriausiai labiausiai paplitusi manikiūro rūšis. Šis manikiūras yra greičiausias ir paprasčiausias metodas, lengvai atliekamas, bet jo galimybės anaiptol nėra paprastos. Šio manikiūro pagalba galima sutvarkyti net ir labai apleistus nagus.
Klasikinis manikiūras yra atliekamas tokiu būdu: Iš pradžių sausiems nagams yra atliekamas nagų dildinimas su dilde. Kad nago plokštelė nesisluoksniuotų, dildės judesiai turėtų būti viena kryptimi, o ne pirmyn-atgal. Po to ant nagų odelių yra užtepamas specialus kremas, kuris suminkština odeles. Tada rankos yra pamerkiamos į vonelę su šiltu vandeniu ir aromatiniu aliejumi. Rankoms pakankamai atmirkus odelės yra nustumiamos ir pašalinamos specialiomis žirklėmis. Klasikinis manikiūras yra užbaigiamas nagų poliravimu, lakavimu ir galiausiai yra užtepamas specialus nagų tvirtiklis tam, kad jūsų nagai ilgiau išliktų nepriekaištingi.
Karštas manikiūras
Karštas manikiūras yra tarsi klasikinio manikiūro atmaina, tik ši manikiūro rūšis turi nuostabių gijimo savybių. Taip pat mažina uždegimą ir atstato pažeistą nagų struktūrą.
Karštas manikiūras yra atliekamas tokiu būdu: Pagrindinis šio manikiūro akcentas yra šildoma vonelė į kurią yra pilamas specialus losjonas. Šis losjonas yra prisotintas įvairiausių komponentų kurie maitina ir sustiprina nagus. Nagų odelės atstumiamos yra lygiai taip pat, kaip ir klasikiniame manikiūre. Ši manikiūro rūšis ypač tinka žmonėms, kurių rankų oda yra labai sausa.
Europietiškas manikiūras (be odelių kirpimo)
Europietiškas manikiūras. Jis dar vadinamas manikiūru „be žirklių“. Atliekamas tiek drėgnuoju, tiek sausuoju būdu. Esminis šio manikiūro ypatumas – kad odelės aplink nagus ne nukerpamos, o tik suminkštinamos specialiomis priemonėmis. Ši manikiūro rūšis yra laikomas pačia nekenksmingiausia manikiūro rūšimi. Atliekant šį manikiūrą reguliariai nagų odelė taps tvarkinga, o nagai bus gražūs ir sutvarkyti.
Atliekant manikiūrą sausuoju būdu iš pradžių nagai yra dildinami, odelė sutepama specialia priemone, kuri yra sudaryta iš specialių vaisių ir pieno rūgščių. Užtepus šios priemonės nagų odelės suminkštėja, jas galima lengvai nustumti su apelsinmedžio lopetėle. Tuomet odelės labai lengvai atstumiamos mediniu arba guminiu pagaliuku. Drėgnuoju būdu odelė prieš tai išmirkoma vonelėje su maitinamosiomis medžiagomis, vitaminais ir mikroelementais, o tada viskas atliekama taip pat, kaip ir darant manikiūrą sausuoju būdu. Baigiant procedūrą odelė įtrinama dar viena priemone, kuri stabdo jos augimą. Europinio manikiūro privalumas tame, kad jį atliekant manikiūro instrumentai niekada nepažeis nago srities, taigi išvengsi ir visų galimų nemalonių pasekmių.
Europietiškas manikiūras yra užbaigiamas padengiant nagus laku, po to specialiu nagų stiprinimui skirtu aliejumi.
Prancūziškas manikiūras
Prancūziškas manikiūras - tai veikiau net ne manikiūro, o lakavimo ypatumas. Buvo išrastas praeito šimtmečio viduryje, bet ne Prancūzijoje, kaip kad teigia pavadinimas, o JAV. Dabar prancūziškas manikiūras yra laikomas viena populiariausių manikiūro rūšių, šis manikiūras puikiai tiks bet kokiomis progomis ir prie be kokios aprangos. Nagai padengti šiuo manikiūru atrodo nepriekaištingai.
Prancūziško manikiūro esmė ta, kad nago galiukas nudažomas balta spalva, taip akcentuojant natūralią nago struktūrą. Prancūziškas manikiūras yra atliekamas tokiu būdu: Nagų paviršius yra padengiamas skaidriu pagrindu, o galiukai yra nudažomi baltos spalvos laku. Tam, kad nagų linijos būtų lygios yra rekomenduojama atliekant šį manikiūrą naudoti specialius trafaretus, kurie padės užtepti laką idealiai lygia linija. Po to nagas nulakuojamas arba bespalviu, arba pusiau permatomu rausvu, persikiniu laku. Tiesa, fantaziją galima išreikšti ir čia – esama įvairių būdų stilizuoti prancūzišką manikiūrą. Pavyzdžiui, tepti baltą laką laipteliais, įstrižai, dekoruoti jį blizgančia juostele ar papuošti blizgiomis akutėmis.
Aparatinis manikiūras
Aparatinis manikiūras dažniausiai yra atliekamas tuo atveju, kai žmogui reikia pataisyti nagų formą ar išlyginti nagų paviršių. Šis manikiūras turi dar vieną teigiamą savybę - jis atliekamas daug greičiau, dėl to galite sutaupyti daug laiko.
Aparatinis manikiūras yra atliekamas tokiu būdu: Tokiam manikiūrui atlikti yra reikalinga speciali technika - freza su specialiais antgaliais. Su šiais antgaliais yra atliekamos praktiškai tos pačios procedūros, kaip ir atliekant klasikinį manikiūrą, bet visas procesas vyksta daug greičiau ir ant sausos odos.
Spa manikiūras
Spa manikiūras apjungia visus aukščiau išvardytų manikiūro rūšių privalumus. Jį atlieka kvalifikuoti specialistai grožio salonuose. Jis gali ne tik sutvarkyti jūsų nagus, bet ir iš esmės pasirūpinti Jūsų rankų oda.
Spa manikiūras dažniausiai yra atliekamas kartu su papildomomis Jūsų rankoms skirtomis procedūromis. Spa manikiūro programa yra parenkama specialisto, kuris nustato Jūsų bendrą rankų odos ir nagų būklę, todėl šis manikiūras yra individualus. Į procedūrą įeina odelių šalinimas, paviršinis ir giluminis rankų odos valymas, pilingas, įtrynimas maitinamuoju kremu, maitinamosios kaukės ir galiausiai atliekamas masažas.
Japoniškas manikiūras
Japoniškas manikiūras labiau yra skirtas gydyti jūsų rankas. Manikiūras pagreitina rankų žaizdų gijimą, o taip pat mažina rankų uždegimą. Japoniškas manikiūras gali sutvarkyti net ir tokius nagus kurie yra linkę skilinėti, jūsų nagai taps sveiki ir gražūs. Japoniškas manikiūras yra tinkamas tiek moterims tiek vyrams.
Svarbu žinoti:
- Prieš darant manikiūrą būtina nuvalyti seną nagų laką. Tam geriau rinktis priemonę be acetono.
- Nerekomenduojama kirpti nagų žirklėmis – nuo to jie ima sluoksniuotis.
- Apkarpant odelę geriau naudoti žnyplutes, o ne žirkles.
- Prieš tepant laką nago paviršių būtina nuriebalinti – tai daroma dar kartą nuvalant nagą lako valikliu.
- Po laku būtina tepti pagrindą – taip išlyginamas nago paviršius, prie jo geriau prikimba lakas.
- Nulakavus nagus nepatartina imtis jokių darbų kol lakas visiškai neišdžius.