Aparatinis manikiūras.  Kokia freza reikalinga?

Aparatinis manikiūras. Kokia freza reikalinga?

Paskelbta: 2018.05.22 Kiek kartų perskaityta: 13815

Tobulėjančios technologijos neaplenkia ir grožio industrijos. Paskutiniu metu labai išpopuliarėjo ir reikšmingiausią vietą užima aparatinis manikiūras bei pedikiūras. Elektrinės dildės arba frezos gerokai palengvina darbą manikiūrininkui, nes nebereikia įprastų nagų dildžių, o per trumpesnį laiką galima pasiekti išties puikius darbo rezultatus.    

Kokia freza reikalinga

Svarbiausias dalykas – instrumentų, įskaitant frezą, pasirinkimas. Nuo frezos kokybės priklauso procedūros sėkmė. Atliekant aparatinį manikiūrą dažniausiai naudojamos deimantinės frezos. Tačiau rinkoje tokių frezų pasirinkimas didžiulis, tad sunku suprasti, kuris instrumentas tiks idealiai, o kuris gali net ir trukdyti dirbti. 

Šiuolaikinės frezos pasižymi itin plačiu asortimentu: pradedant gana silpnomis 5W frezomis, kurios turi kelis pagrindinius antgalius, ir baigiant 65W galingumo frezomis, kurios yra skirtos profesionaliam naudojimui. Dauguma frezų naudoja elektros energiją ir yra įjungiamos specialiu pedalu. Vertėtų atminti, kad galingesnė freza ne visada yra geresnis pasirinkimas, ypač tada, jei su ja tik neseniai pradėjote dirbti. 

Standartinis frezos antgalis per minutę padaro nuo 3 tūkstančių iki 35 tūkstančių apsisukimų, nepriklausomai nuo to, koks yra frezos galingumas. Tai reiškia, kad net ir paprastesnio modelio 15W galingumo freza laisvai gali pasiekti 35 tūkstančius apsisukimų per minutę, tačiau, prilietus ją prie nago, ji greičiau stoja, lyginant su galingu ir daugiau vatų turinčiu modeliu.  Taigi, frezos galia lemia jos stabdymą dirbant, kuo galia didesnė, tuo sunkiau freza stoja.

 Darbas su galinga freza reikalauja įgūdžių, žinių ir praktikos,  todėl iš pradžių rekomenduotina rinktis optimalų frezos galingumą 35W . Eksperimentuojant su labai galinga freza, galima pažeisti nago plokštelę, užgauti aplink nagą esančias odeles ir audinius. 

Aparatinio manikiūro instrumentai

Įsigijus frezą nagams kartu gaunami standartiniai frezos nagams antgaliai, kurių pilnai užtenka pradedančiajam manikiūro ir pedikiūro specialistui. Žinoma, papildomai įsigyti frezos antgalių taip pat galima. Dažniausiai frezos antgaliai gaminami iš:

  • Volframo karbido. Pasižymi tvirtumu, atsparumu, nesibraižo, ilgaamžiai, yra įvairių dydžių bei formos;
  • Deimantų dulkių. Pasižymi tvirtumu, atsparumu, nesibraižo, ilgaamžiai, yra įvairių dydžių bei formos;
  • Abrazyvo (aptraukti šlifavimo popieriumi). Yra įvairių dydžių, dažniausiai būna ritinio formos, vienkartiniai, jų negalima plauti, dezinfekuoti.

Elektrinės dildės antgaliai skirti pašalinti apynagių odeles bei nagyvą odą gaminami iš pemzos, o nagų poliravimui skirti antgaliai dažniausiai gaminami iš silikono, gumos arba zomšo. Šiuos atgalius galima plauti. 

Kad būtų lengviau orientuotis, toliau pateiksime aparatinio manikiūro standartinių frezų sąrašą.

Rinkoje yra gausybė frezos antgalių, tad vargu ar net labai patyręs manikiūrininkas gali tiksliai pasakyti, koks antgalis, kam yra skirtas, tačiau egzistuoja kelios taisyklės, kurias turėtų žinoti visi:

  1. Ritinio formos antgalis - šalina negyvas odos ląsteles, puikiai tinka pedikiūrui;.
  2. Mažas kūgio formos antgalis - pašalina sausas nago odeles;
  3. Didelis kūgio formos antgalis - pašiaušia nago paviršių, nuima ilgalaikį gelinį nagų laką, padeda formuoti priauginto nago formą;
  4. Smeigtuko formos antgalis (kuris viršuje turi mažą rutuliuką) - tinka pašalinti odeles ar pašiaušti nago plokštelės paviršių sunkiai prieinamose vietose;
  5. Vinies formos antgalis - leidžia pašalinti odeles aplink nago kraštus.
  6. Kūgio - formos antgalis skirtas nagų poliravimui. 

Aparatinis manikiūras suteikia galimybę idealiai nušlifuoti odą. Be to, procedūros efektas išlieka gana ilgai – nuo 2 savaičių iki mėnesio. Jis palengvina, ir pagreitina manikiūrininko darbą, tačiau tai galingas aparatas, kuris labai greitai gali sugadinti nago plokštelę,  todėl, prieš pradedant dirbti su freza, reikia atminti kelias pagrindines darbo su freza taisykles:

  1. Niekada nespauskite frezos;
  2. Neišploninkite nago plokštelės;
  3. Jei nesate pripratusi prie frezos, nustatykite kuo mažesnį frezos greitį.
  4. Nepažeiskite aplink nagą esančių audinių;
  5. Rinkitės minkštesnius antgalius.

Po kiekvieno darbo su freza, antgalius būtina išvalyti ir dezinfekuoti.